fotografia krajobrazu, fotografia makro, fotografia natury

Natura

Dla mnie, zdjęcia natury to coś więcej niż tylko obrazy. To jak wejście do magicznego świata, w którym każdy kadr jest unikatowym opowiadaniem. Zdjęcia natury są jak okno do innego wymiaru, gdzie przyroda ukazuje swoją prawdziwą piękność.

To nie tylko widok gór czy szumiącego lasu. To chwile, które zatrzymuję w kadrze, aby móc do nich wracać, nawet gdy rzeczywistość staje się zbyt szara. To niekiedy zapis emocji, które budzi we mnie natura – spokoju, zachwytu, czasem nawet zadziwienia – szczególnie w dużym powiększeniu zdjęć makro.

Zdjęcia natury to także rodzaj odskoczni. Kiedy spaceruję z aparatem w parku lub wśród drzew czuję, jak napięcie opuszcza moje ciało. To taki rodzaj medytacji, gdzie aparat staje się moim narzędziem do uwieczniania spokoju i piękna otaczającego nas świata.

I oczywiście, to także sztuka. Komponowanie kadru, łapanie odpowiedniego światła, chwytanie momentu, gdy natura pokazuje się w najpiękniejszy sposób – to dla mnie niezwykła forma tworzenia. Zdjęcia natury są jak moje własne dzieła, które chcę dzielić z innymi, aby przekazać to, co dla mnie tak ważne – miłość i szacunek do przyrody.

Czy startuję w konkursach? Tak, dwa zdjęcia w makro znalazły uznanie jury. Pierwsze przedstawia kota – Eye of the tiger, a drugie muchę – Mały kosmita

Jestem fotografem z Bydgoszczy i fotografuję w promieniu ok. 35 km tj. Białe Błota, Osielsko, Solec Kujawski, Szubin, Nakło, Koronowo, Brzozę bydgoską, Łabiszyn, Żołędowo, Borówno, Dobrcz, Niemcz, Osówiec, Łochowo, Potulice, Ciele, Zielonkę, Tryszczyn czy Sicienko, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abym przyjechał do Ciebie na drugi koniec Polski.

Podobne wpisy