Fotografia portretowa - Pierwsza Komunia Święta I Komunia Święta

Portrety

Fotografia portretowa to dla mnie coś więcej niż tylko naciśnięcie przycisku aparatu. To poszukiwanie, zrozumienie i uchwycenie esencji każdej indywidualnej historii. Dlatego, kiedy podchodzę do tego zadania, stawiam na kilka kluczowych kwestii.

1. Rozmowy, a nie tylko Kliknięcia:

Przede wszystkim, to nie jest tylko sesja zdjęciowa. To rozmowa, wzajemne zrozumienie, chwila, w której model czuje się swobodnie. Zawsze staram się stworzyć atmosferę, w której można być sobą – bo to wtedy pojawiają się te magiczne chwile.

2. Światło jako Partner:

Nie ma co ukrywać, światło to kluczowa sprawa. Ale to nie chodzi tylko o techniczne aspekty. Gra świateł i cieni to jak taniec, który podkreśla unikalne rysy twarzy. Czasem to światło wieczorno-nocnej sesji, a czasem ostra gra kontrastów w pełnym słońcu.

3. Detale, Kompozycja i Czas:

Detale sprawiają, że każdy portret jest wyjątkowy. Dlatego zwracam uwagę na kompozycję, proporcje, każdy element kadru. Nie zawsze musi być idealnie, ale musi być autentycznie. I czasem to wymaga cierpliwości – czekania na właściwy moment, na naturalny uśmiech czy spojrzenie.

4. Magia Postprodukcji:

Po sesji zaczyna się drugi etap magii. Nie chodzi o przekłamywanie rzeczywistości, ale o podkreślenie tego, co sprawia, że każdy portret jest niepowtarzalny. To czasem delikatne retusze, czasem podkreślenie kolorów czy kontrastów. Ale zawsze z poszanowaniem autentyczności.

Fotografia portretowa to dla mnie podróż w głąb osobistych historii. To próba zatrzymania chwil, które mówią więcej niż tysiąc słów. I w każdym kadrze kryje się unikalna opowieść, którą staram się uwiecznić.

Jestem fotografem z Bydgoszczy i fotografuję w promieniu ok. 35 km tj. Białe Błota, Osielsko, Solec Kujawski, Szubin, Nakło, Koronowo, Brzozę bydgoską, Łabiszyn, Żołędowo, Borówno, Dobrcz, Niemcz, Osówiec, Łochowo, Potulice, Ciele, Zielonkę, Tryszczyn czy Sicienko, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abym przyjechał do Ciebie na drugi koniec Polski.

Podobne wpisy